Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Książkowy recykling

logowar1122

logowar1122

We wtorek 19 listopada 2019 r. odbyło się drugie spotkanie uczestników warsztatów książkowego recyklingu. Oprócz Pań, które kończyły swoje prace, z warsztatów skorzystała grupa podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Pod okiem pasjonatki quillingu Barbary Frączek uczyli się tworzyć świąteczne anioły.

 

Ideą warsztatów było wykorzystanie zniszczonych, zaczytanych książek, które stały się materiałem do prac o charakterze użytkowym i dekoracyjnym. Uczestnicy warsztatów wykonywali choinki, anioły, róże, wazony. Zostały one wyeksponowane na korytarzu biblioteki obok Wypożyczalni dla Dorosłych.

Inwencja twórcza uczestników warsztatów inspirowanych przez prowadzącą, a ukierunkowanych na ponowne wykorzystanie papieru książkowego - okazała się na tyle bogata, że niektórzy uczestnicy zaproponowali swoje pomysły na recykling.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Zalajkuj Bibliotekę” dofinansowanego z funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu gminy. Partnerem jest Fundacja CEdR. Uczestniczyło w nich 28osób.

mkidn 01 cmyk

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk