dpm

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia bibliotekarka Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie 3 grudnia 2019r. przybyła do maluchów Przedszkola Samorządowego aby wspólnie świętować urodziny misia.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem-misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych oraz wysłuchały opowiadania „O niedźwiadku łakomczuchu” czytaną przez bibliotekarkę.

Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami były zabawy z bohaterami misiami m.in. zabawa ruchowa „Stary niedźwiedź mocno śpi”, misiowa gimnastyka, zabawa ciepło-zimno szukaj misia, zabawa muzyczna „ Zatańcz z misiem”. Nie zabrakło również prac plastycznych; dzieci układały misia z rozsypanych puzzli oraz wyklejały Misia Pandę. Na zakończenie każdy z maluchów otrzymał dyplom „Przyjaciel Misia” i słodkie „małe co nie co”.

Mamy nadzieję, że wspomnienie tego wielkiego misiowego święta na długo pozostawi uśmiech na dziecięcych buziach.

Dziękujemy paniom z Przedszkola Samorządowego z grupy „Motylki” za pomoc w organizacji imprezy.