Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W pogoni za…

logopogon1205

logopogon1205

Za czym pędzi Michał Piorun, włoszczowianin, z zawodu przewodnik turystyczny i wielki pasjonat fotografii krajobrazowej, mogli przekonać się uczestnicy spotkania, które odbyło się 4 grudnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie. Zostało ono zorganizowane w ramach projektu „Zalajkuj Bibliotekę” dofinansowanego z funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu gminy. Partnerem jest Fundacja CEdR.

Pierwsza część spotkania dotyczyła promocji filmu zrealizowanego przez Michała Pioruna z Fundacji CEdR. Dwuczęściowy film powstał w ramach zadania realizowanego przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Pokazał on jak niesamowita jest Ziemia Włoszczowska, pokazał miejsca i obiekty zlokalizowane na terenie powiatu włoszczowskiego, podkreślił walory turystyczno-krajoznawcze naszego regionu.

Druga część spotkania urzekła uczestników przepięknymi fotografiami ukazującymi pogoń p. Michała Pioruna za gwiazdami, księżycem, emocjami, światłem. Obejrzeli piękne kadry m.in. z Muraw Dobromierskich, Bukowej Góry, Ojcowa, Włoszczowy, Chęcin, Gór Świętokrzyskich, Pienin. Zachwyt wzbudzały w oglądających zdjęcia ukazujące z góry rzekę Pilicę, która cudnie meandruje. Przekonali się, że można wziąć w rękę księżyc. Wysłuchali też ciekawych historii związanych z powstaniem poszczególnych zdjęć.

mkidn 01 cmyk

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk