Kocham i wybieram życie

dbam o zdrowie

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie włączyła się w obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem i Światowego Dnia Chorego. Zachęcamy czytelników do zapoznania się z ciekawą literaturą promującą zdrowy styl życia. W Czytelni przygotowano wystawkę publikacji dostępnych w Bibliotece . Ekspozycja dostarcza informacji na temat podstawowych zasad zdrowia, przybliża zagadnienia związane z profilaktyką zdrowego stylu życia i zdrowia oraz czynników mających na nie wpływ. Wystawę można oglądać do 14 lutego.

4 lutego - Światowy Dzień Walki z Rakiem : święto ustanowione na Światowym Szczycie Walki z Rakiem zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji oraz dyrektora generalnego UNESCO w lutym 2000 roku.

11 lutego - Światowy Dzień Chorego: święto ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. W tym dniu zwracamy szczególną uwagę świata na uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby ludzi chorych, za cierpiących duchowo i fizycznie; popieramy zaangażowanie wolontariatu.