Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ferie w bibliotece

Ferie20201

Ferie20201

W drugim tygodniu ferii w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyły się interesujące zajęcia.

W pierwszym dniu dzieci grały w ciekawe gry planszowe: „Moda i modelki”, „Angielskie memo”, „Nie śmiej się”, „Tangram – łamigłówka” i „Gang słodzaków – Milionerzy”.

Kolejnego dnia odbyły się zajęcia pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Tego dnia asp.szt. Adam Ciesielski i asp.szt. Rafał Tomczyk rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Dzieci uzyskały wiele informacji na temat zawodu policjanta, podczas czytania książki, pt.: „Mój przyjaciel policjant” przez funkcjonariusza. Następnie odbyły się zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. W ich trakcie dzieci wzięły udział w grze ruchowej, tworzenie sieci, dowiedziały się o internetowych zagrożeniach, a także o możliwości korzystania z bezpiecznych dla nich stron internetowych takich jak: necio.pl, sieciaki.pl.

Następnie odbył się mały seans filmowy z bajkami na ścianie. Uczestnicy zobaczyli jak dawniej dzieci urozmaicały sobie czas i jakie bajki wówczas oglądały. Największe zainteresowanie wzbudził „Zorro” i „Pchła Szachrajka”.

W czwartek odbyły się zimowe zajęcia z kodowania. Ponieważ brak śniegu w tegoroczne ferie, nie sprzyjał zimowemu szaleństwu na zewnątrz, dzieci stworzyły trochę zimowego klimatu w bibliotece. Na matach odkodowały między innymi śnieżynkę. Następnie każde dziecko dostało zakodowany zimowy obrazek w postaci danych współrzędnych. Efektem pracy było odkodowanie renifera, sań, czy bałwanka.

Na zakończenie dzieci miały okazję rysować w prosty i kreatywny sposób. Odrysowując swoją rękę na papierze, zamieniały ją w ryby, psy, czy ośmiornice. Świetnie się przy tym bawiły.

Zajęcia wzbogacone były o gry i zabawy edukacyjne z chustą animacyjną oraz głośne czytanie bajek. Dzieci z żalem opuszczały mury biblioteki.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk