Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Bezpiecznego Internetu „Działajmy Razem”

dbilogo0220

dbilogo0220

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. i ma na celu kształtowanie świadomości społecznej dotyczącej niebezpieczeństw na które narażone są osoby korzystające z zasobów internetowych- zwłaszcza dzieci i młodzieży.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się pod hasłem „Działajmy Razem”- ma on zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

W ramach tego przedsięwzięcia dnia 19 lutego 2020r. na zaproszenie Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie Asp.Szt. Adam Ciesielski z KPP we Włoszczowie przybył do uczniów kl I-III ze SP w Kurzelowie aby przeprowadzić pogadankę dotyczącą zasad ostrożności w sieci, wad i zalet korzystania z internetu oraz konsekwencji nierozważnego działania w internecie.

W trakcie zajęć gość podawał uczniom przykłady przestępstw oraz sposoby postępowania w przypadku stania się ofiarą cyberprzemocy. Uświadomił również młodych internautów o konsekwencjach, które grożą za różnego rodzaju czyny dokonane za pośrednictwem internetu czy telefonu komórkowego.

Pogadanka przeprowadzona przez pana policjanta bardzo podobała się dzieciom i wyraziły chęć udziału w kolejnych spotkaniach o podobnej tematyce.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk