Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Dzieci w Sieci”

logodzie0227

logodzie0227

Biblioteka Publiczna w Koniecznie, chcąc przybliżyć dzieciom bezpieczeństwo w sieci, zaprosiła na spotkanie klasę III ze Szkoły Podstawowej w Koniecznie wraz z wychowawczynią.

Obchodzony 11 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu był okazją do rozmów na temat umiejętnego korzystania z komputera oraz Internetu. Podczas spotkania dzieci rozmawiały o komputerach, z czego się składa komputer?, do czego można używać komputera?, czym jest Internet?.

Nie mogło zabraknąć 15 zasad Netykiety, które są podstawą do bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie. Dzieci poznały czym są pojęcia „Trolowanie” „ Hejt”, „post”,” Fake News”. Podnosząc tabliczki z napisem „tak” lub „nie” wybrały zalety i wady Internetu, które przeniosły na plakat.

Na koniec spotkania dzieci wysłuchały opowiadania z książki „Dzieci w Sieci Dobrych manier”, którego bohaterem był Franek, chłopiec który chciał zostać reżyserem. Obejrzały również bajkę „Owce w sieci”.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk