Chętnie i dużo czytamy, wielką wyobraźnię mamy!

5

Pod takim hasłem upłynął Tydzień Bibliotek w Filii w Koniecznie. Podczas tegorocznej akcji odbyły się dwa spotkania z przedszkolakami, podczas których zapoznali się z działalnością biblioteki oraz możliwością uczestnictwa w projekcie „Z książką na Start”. W podróż czytelniczą zabrała ich bajka pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, którą chętnie wysłuchały. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek przedszkolaki przyniosły rysunki przedstawiające postacie z ulubionych bajek. Ich prace można oglądać w godzinach pracy biblioteki.

Kolejne zajęcia odbyły się z uczniami klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Koniecznie. Dotyczyły historii powstawania książki. Uczestnicy wykazali się dużym zainteresowaniem i chęcią uczestnictwa w zajęciach. Książka nie była dla nich „nieznaną historią”. Uczniowie wykonali medale dla biblioteki.

W trakcie każdych zajęć nie zabrakło pytań, śmiechu i dobrej zabawy.

2

3