Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W PRZEDSZKOLU

IMG 0264

IMG 0264

W dniu 30 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania bibliotekarka odwiedziła Przedszkole Samorządowe w Koniecznie.

Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania wśród dzieci, czerpanie przyjemności z czytania i słuchania. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa. Głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

Podczas spotkania przedszkolaki wspólnie z bibliotekarką oglądały zbiory biblioteczne. Oglądały książki przeznaczone dla ich grupy wiekowej. Następnie wysłuchały bajek „Kotek” oraz „Kuba i Krecik” z serii „Książki Szczęśliwego Dzieciństwa”. Przedszkolaki chętnie brały udział w rozwiązywaniu zagadek czytelniczych, za rozwiązanie których zostały nagrodzone – kolorowankami. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa „ Z książką na start”.

IMG 0261
IMG 0261
IMG 0262
IMG 0262

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk