Biblioteka na Targach Edukacji i Pracy

Dnia 19 kwietnia 2013 roku Biblioteka Publiczna uczestniczyła w Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP we Włoszczowie. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
            W targach wzięli udział pracodawcy, instytucje rynku pracy, a także młodzież ucząca się, studenci, osoby poszukujące pracy i bezrobotne z całego regionu.Uczestnicy targów mieli możliwość zapoznania się z ofertami pracy oraz otrzymać porady z zakresu prawa pracy, a także doradztwa zawodowego.

Biblioteka Publiczna na zorganizowanym stoisku zaprezentowała książki, foldery oraz ulotki promujące Gminę Włoszczowa.

Targi stanowiły bardzo dobrą okazję do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz instytucjami szkoleniowo – edukacyjnymi.

.