Lipiec 2013 w Bibliotece Publicznej oraz jej filiach

Lipiec 2013 roku obfitował w Bibliotece Publicznej oraz jej filiach w wiele atrakcyjnych zajęć.

•     2 lipca w Filii dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej we Włoszczowie, odbyły się zajęcia „Podróże po krajach świata”, podczas których uczestnicy dowiedzieli się m. in. jak żyją dzieci w Chinach, Japonii, Islandii oraz Wielkiej Brytanii.
  •     2 lipca w Bibliotece Publicznej w Koniecznie odbyło się spotkanie „Mój pupil”, poświęcone zwierzętom domowym, podczas którego uczestnicy rozmawiali o zwierzętach domowych i hodowlanych.
  •    4 lipca w Filii dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej we Włoszczowie, odbyły się zajęcia „Spotkanie z Tuwimem”.Uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie plastycznym, w którym mieli za zadanie narysować ulubionego bohatera z wierszy poety.
  •      9 lipca odbyły się zajęcia w Filii dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej we Włoszczowie, podczas których dzieci wykonywały laleczki przedstawiające królewny, panny młode oraz superbohaterów.
  •     11 lipca Czytelnia Internetowa oraz Filia dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej we Włoszczowie zorganizowały „sieciakowy piknik edukacyjny”, w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach”, podczas którego uczestnicy zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.
  •      11 lipca w Bibliotece Publicznej w Bebelnie, odbyło się spotkanie „Prehistoryczny świat i dinozaury w nim żyjące”. Podczas zajęć dzieci dzieliły się swoją wiedzą o dinozaurach, wykonywały prace plastyczne związane z tą tematyką, grały w gry planszowe.
  •    16 lipca Filia dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej we Włoszczowie gościła Panią Aleksandrę Włodarczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Włoszczowie, która opowiedziała dzieciom o skutkach palenia papierosów. Na koniec spotkania odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jestem zdrowy – odrzucam dym papierosowy”.
  •    16 lipca w Bibliotece Publicznej w Koniecznie odbyło się spotkanie „Z przyrodą za pan brat”, którego tematem była otaczająca nas przyroda oraz sposoby jej ochrony.
  •      17 lipca w Czytelni Internetowej Biblioteki Publicznej we Włoszczowie zakończyła się IV edycja bezpłatnych warsztatów komputerowych dla seniorów pod hasłem „Komputer – nie taki str@szny, podczas których uczestnicy zdobywali umiejętności w zakresie podstawowej obsługi komputera oraz korzystania z Internetu.
  •     18 lipca w Filii dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odbyło się spotkanie „Fantazja małych rąk”. Tym razem dzieci wykonywały ramki na zdjęcia z wakacji.
  •     18 lipca w Bibliotece Publicznej w Bebelnie miało miejsce spotkanie „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”, podczas którego uczestnicy rozmawiali o swoich ulubionych dyscyplinach sportowych. Zajęcia zakończyły się zabawą na świeżym powietrzu.
  •    23 lipca w Filii dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej we Włoszczowie podczas kolejnego wakacyjnego spotkania, uczestnicy wykonywali kwiaty techniką origami.
  •     25 lipca w Filii dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej we Włoszczowie, dzieci brały udział w zajęciach „Opowieści nie z tej ziemi”, podczas których rozwiązywały zagadki o kosmosie oraz wspólnie budowały rakietę.
  •    25 lipca Biblioteka Publiczna w Bebelnie zorganizowała spotkanie „Za co lubimy lato”. Dzieci rozwiązywały krzyżówki tematyczne, rebusy, szyfrogramy oraz uczestniczyły w różnych grach i zabawach na świeżym powietrzu.
  •     30 lipca Biblioteka Publiczna w Koniecznie zorganizowała kolejne zajęcia „Z przyrodą za pan brat”, podczas których mali uczestnicy tworzyli swój własny zielnik.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z poszczególnych zajęć.