Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ferie w bibliotece...

W dniach od 14 do 25 stycznia w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbywały się zajęcia feryjne, w których uczestniczyły dzieci od 5 do 12 lat. Zajęcia przeprowadzane były w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10- 12.

W trakcie spotkań dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce zimowej „Trzy bałwanki”, „Zimowa kraina” oraz laurki „Wesołe kartki dla babci i dziadka”.

Podczas jednego ze spotkań dzieci wysłuchały legend z naszego regionu. Odbył się również seans bajkowy. Dzieci bardzo chętnie obejrzały film animowany „Prawdziwa historia Kota w Butach”, który jest współczesną, pełną humoru adaptacją bajki Charles'a Perraulta. Ta płyta oraz wiele innych ciekawych bajek są dostępne bezpłatnie w Czytelni Internetowej.

25 stycznia zajęcia feryjne zakończyły się balem karnawałowym „Maskarada”. Dzieci przebrane za różne postacie bajkowe tańczyły, czytały bajki, grały balonem.

Dzieci miały również możliwość korzystania z Czytelni Internetowej, gdzie podczas wirtualnej podróży mogły poznawać ciekawe strony internetowe przeznaczone dla nich. Między innymi grały w gry edukacyjne na stronie przyjaznej dzieciom: www.lulek.tv Jest to strona bezpieczna dla dzieci opatrzona znakiem BEST.

W kolorowej krainie Lulandii dzieci spotkały Lulka i Rózię, gdzie wspólnie z nimi miały możliwość poznania bajkowych gier i zabaw. W baśniowej krainie dzieci pisały, liczyły, poznawały kształty, ścigały się wyścigówką, poznawały numery alarmowe, malowały mamę, myły ząbki Rózi, kolorowały ulubione obrazki i przeżyły wiele ciekawych przygód z Lulkiem i Rózią.

Ferie w bibliotece odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze a dzieci były dodatkowo zadowolone, ponieważ biblioteka po remoncie wygląda kolorowo i atrakcyjnie, co można zobaczyć na zdjęciach.

.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk