Światowy Dzień Wody

sdw0325

Światowy Dzień Wody obchodzony corocznie 22 marca jest doskonałą okazją, aby przypomnieć jak istotna w życiu człowieka jest woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów . Tego dnia gośćmi Biblioteki Publicznej w Koniecznie były przedszkolaki, które uczestniczyły w zajęciach poświęconych tematowi wody.

W ramach zajęć dzieci miały okazję poznać kilka ciekawostek związanych z występowaniem wody na naszej planecie. Wspólnie odgadywały zagadki słuchowe oraz za pomocą globusa wysunęły wnioski, że na Ziemi jest o wiele więcej wody niż lądów, dlatego jest ona nazywana ,,błękitną planetą”. Rozmawiały również o tym, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i jak możemy to zrobić. Wysłuchały opowiadania H. Bechlerowej „Przygoda kropelki wody”, do którego układały historyjkę obrazkową zgodną z wydarzeniami z opowiadania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki z kropelką wody do pokolorowania.

Celem zajęć było ukazanie dzieciom znaczenia wody , poznanie sposobów na oszczędne korzystanie z wody oraz uświadomienie, że są miejsca na świecie w , których ludzie cierpią z powodu braku wody.