Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

logomie0403

Co roku 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to upamiętnia urodziny znanego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena i ustanowione zostało w celu wspierania i promowania pięknej literatury dla najmłodszych. Tego dnia bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Koniecznie odwiedziła uczniów oddziału ,,0” Szkoły Podstawowej w Koniecznie, aby razem z nimi włączyć się do obchodów tego święta.

Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać źródło pochodzenia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz opowiedzieć o swoich ulubionych książeczkach. Z chęcią odpowiadali na pytania dotyczące książkowych bohaterów oraz znakomicie poradzili sobie z dopasowaniem odpowiednich rekwizytów do znanych bajek. Dzieci losowały z koszyczka karteczki na, których były tytuły popularnych bajek, baśni i wierszyków z błędami. Zadaniem dzieci było odgadnięcie poprawnego tytułu. Uczniowie wysłuchali również utworu H.CH. Andersena pt.:"Księżniczka na ziarnku grochu". Zajęcia przebiegły w wesołej atmosferze, a dzieci obiecały, że niebawem odwiedzą bibliotekę wraz z rodzicami.