Zwiedzamy Bibliotekę

logozwi0521

20 maja 2019 roku na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Koniecznie wybrały się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Koniecznie.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jaką drogę przechodzi książka od pisarza do czytelnika, zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki i z jej regulaminem. Z entuzjazmem wzięły udział w zabawie ,,Wesołe zdania” , która polegała na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytania dotyczące znanych bajek . Z zainteresowaniem wysłuchały bajki o Królewnie Śnieżce oraz przeglądały książeczki przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Zajęcia w bibliotece przybliżyły przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Dzieci obiecały , że niedługo znowu odwiedzą bibliotekę.