Wesołe spotkania w bibliotece

logowes0523

W FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Czarncy odbywały się zajęcia dla dzieci związane tematycznie z OGÓLNOPOLSKIM TYGODNIEM BIBLIOTEK. Uczestnicy spotkań rozwiązywali zagadki i rebusy, szukali brakujących rymów w wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej z książki pt. „Rym cym cym, rym cym cym, gdzie mi z głowy uciekł rym”, rywalizowali ze sobą w zabawie sprawdzającej wiedzę o bibliotece i książkach, wykonywali także prace plastyczne promujące czytelnictwo.

W dniu 22.05.2019 r. bibliotekę odwiedziły również przedszkolaki wraz ze swoją panią wychowawczynią. Ci najmłodsi czytelnicy wspaniale odpowiadali na podchwytliwe pytania na temat właściwego zachowania się w bibliotece, zasad wypożyczania i poszanowania książek. Następnie wysłuchali bajki pt. „Chłopiec i wilk” , która zawierała morał, iż należy uważać na to, co się mówi i szanować innych ludzi. Na koniec spotkania dzieci wesoło spędzały czas przy lekturze samodzielnie wybranych książeczek.