logospotkanie0529

We wtorek 28 maja w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie dwie klasy V z włoszczowskich szkół uczestniczyły w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i dziennikarką panią Barbarą Gawryluk. Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich książkach i o tym jak powstawały. Przekonywała dzieci, że wszystkie historie jakie opisała zdarzyły się naprawdę. Najwięcej uwagi poświęciła książce pt.: „Dżok. Legenda o psiej wierności”, wpisanej na Złotą Listę Fundacji ABC. Sięgnęła tu po historię, która wydarzyła się w Krakowie, a dotyczyła pewnego kundelka, oczekującego miesiącami na swego pana, który nie przeżył zawału. Wierność psa poruszyła mieszkańców Krakowa, którzy po jego śmierci postawili mu pomnik.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Każdy uczeń mógł poprosić o autograf i zakupić książkę pisarki. Spotkanie zorganizowane zostało przez Fundację Centrum Edukacji dla Rozwoju we współpracy z Biblioteką Publiczną we Włoszczowie w ramach zadania publicznego "A my czytamy", współfinansowanego ze środków Gminy Włoszczowa.