Spotkanie kominkowe

logokominkowe0531

23 maja 2019 roku w Izbie Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej, odbyło się spotkanie poświęcone 100 – leciu powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Współorganizatorem spotkania była 10 Drużyna Harcerska „Kaktus”, działająca przy ZPO nr 1 we Włoszczowie, która pod kierunkiem drużynowej druhny pwd Agnieszki Brzdąk i hm. Romana Kaczmarka przygotowała kominek harcerski. Przedstawiła historię i tradycję Związku Harcerstwa Polskiego na przestrzeni 100 lat. Po części artystycznej wybrane druhny złożyły uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie.

Zaproszeni goście gratulowali organizacji tak pięknego jubileuszu oraz życzyli dalszych sukcesów w działalności harcerskiej. Spotkanie zakończył wspólny krąg harcerski i iskierka przyjaźni.