Pasowanie na Czytelnika

pasowanielogo0611

6 czerwca w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyła się kolejna uroczystość pasowania na Czytelnika. Tym razem wzięli w niej udział uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Tatar. Pierwszaki zostały zapoznane z księgozbiorem i systemem bibliotecznym Mak Plus, rozwiązywały zagadki i dyskutowały o korzyściach płynących z czytania książek. Nie mogło również zabraknąć ciekawej lektury. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt.: „Skąd się bierze sól w morzu?”, które w przystępny sposób wyjaśniło zagadkę. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie i otrzymali pamiątkowe dyplomy.