Walentynki w Bibliotece

14 lutego w Dniu Zakochanych Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 3 przy ul. 1 Maja.

Choć walentynki nie są naszym tradycyjnym polskim świętem, to każdego roku coraz więcej osób je obchodzi. Jest to bardzo miły dzień, w którym nie szczędzimy sobie ciepłych słów.

Na początku spotkania dzieci poznały historię św. Walentego, patrona wszystkich zakochanych. Następnie wysłuchały wiersza pt.:„Bławatek” autorstwa Adama Asnyka na podstawie którego odpowiadały na pytania. Dzieci wysłuchały również krótkiego opowiadania pt.: „Zakochany Pióropusz”. Jest to historia młodego samotnego wiewióra, który postanowił znaleźć towarzyszkę na dobre i złe chwile. Na szczęście po długich poszukiwaniach Pióropusz znalazł bardzo miłą wiewiórkę z którą żyli długo i szczęśliwie.

Na koniec spotkania dzieci pokolorowały walentynkowe serca. Niektóre z nich zabrały je ze sobą, aby obdarować swoich rodziców.

Natomiast w Czytelni Internetowej dzieci miały narysować w programie Paint walentynkowe serce, zadanie to okazało się nie takie proste, ale przedszkolaki świetnie się bawiły. Potem grały w walentynkowe gry na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci.

A jak mali milusińscy bawili się podczas walentynkowego spotkania w Bibliotece możemy obejrzeć na zdjęciach...

.