Komputer nie taki str@szny – zakończenie warsztatów

logowar0704

W dniu 3 lipca 2019 roku, zakończyła się kolejna już X edycja warsztatów komputerowych dla seniorów, pod hasłem „Komputer nie taki str@szny”.

Zakres tematyczny spotkań obejmował: podstawy obsługi komputera i korzystania z Internetu, tworzenie i edycję dokumentów tekstowych, bezpieczne wyszukiwanie informacji w sieci, obsługę poczty elektronicznej. Uczestnicy kursu zapoznali się również z serwisem społecznościowym Facebook. Seniorzy dowiedzieli się, że Internet jest przydatnym źródłem praktycznych informacji. Mogli między innymi: odwiedzić stronę biblioteki, swojej gminy, sprawdzić wiadomości z kraju i ze świata, prognozę pogody, czy rozkład jazdy pociągów. Przekonali się, że Internet jest także źródłem rozrywki i pozwala na rozwijanie swoich pasji oraz zainteresowań, np. wirtualne podróżowanie po różnych miejscach na świecie. Natomiast wybór odpowiednich portali, umożliwia oglądanie ciekawych filmów, reportaży, powtórek ulubionych seriali lub programów oraz słuchanie muzyki czy audiobooków.

Warsztaty komputerowe były bezpłatne. Spotkania przebiegały w przyjaznej atmosferze w myśl hasła przewodniego „Komputer nie taki str@szny” i miały na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób powyżej 50 roku życia.