Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wakacyjne zajęcia dla dzieci

logowak0709

logowak0709

W dniach od 24 czerwca do 4 lipca Biblioteka Publiczna w Koniecznie oraz Filia Domu Kultury w Koniecznie prowadziły wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży , które pozwoliły na kreatywne i wesołe spędzenie wolnego czasu.

W pierwszym dniu wakacyjnych zajęć dzieci spotkały się z przedstawicielem KPP we Włoszczowie - sierż. szt. Michałem Siwkiem. Z panem policjantem rozmawiały o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji m.in. o tym jak należy korzystać ze zbiorników wodnych, w których zamierzamy się kąpać, co należy zrobić gdy zaatakuje nas pies i jak zareagować jeśli będzie zaczepiał nas ktoś nieznajomy . W pierwszym tygodniu dzieci wzięły także udział w warsztatach plastycznych, podczas których malowały farbami nadmorski pejzaż. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia muzyczne prowadzone przez pana Rafała Bednarczyka. Dowiedziały się jak nazywają się poszczególne instrumenty i do jakiej rodziny instrumentów należą, mogły również na nich zagrać. Uczestnicy tego spotkania wzięli udział w muzycznych zgadywankach, które polegały na odgadywaniu znanych utworów i ich wykonawców granych przez pana Rafała. Podczas warsztatów tanecznych dzieci poznały podstawowe kroki taneczne i rozwinęły swoje umiejętności ruchowe. Dużą atrakcją dla uczestników zajęć okazał się turniej gier FIFA na PlayStation, w którym nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był darmowy bilet do kina. Podczas wakacyjnych spotkań dopisała ładna, słoneczna pogoda, więc większość zabaw i gier sportowych odbywała się na boisku szkolnym. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w darmowych seansach dla dzieci w kinie ,,MUZA” oraz korzystały z pływalni na basenie ,,NEMO” we Włoszczowie. Uwieńczeniem naszych wakacyjnych spotkań było wspólne grillowanie i zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki przygotowanym propozycjom dzieci, spędzające wakacje w domu, mogły wypełnić swój wolny czas twórczą i jednocześnie przyjemną i wesołą zabawą.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk