Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Komputer nie taki str@szny – warsztaty komputerowe dla seniorów

logowar0920

logowar0920

Dnia 11 września 2019 roku w Czytelni Internetowej rozpoczęła się XI edycja warsztatów komputerowych dla seniorów pod hasłem „Komputer nie taki str@szny”. Uczestnicy kursu zostali podzieleni na dwie grupy dla początkujących oraz zaawansowanych. Zajęcia dla wszystkich kursantów odbywają się w każdą środę. Podczas warsztatów seniorzy przyswoją: podstawy obsługi komputera, środowisko systemu Windows, tworzenie i edycję dokumentów tekstowych, wyszukiwanie informacji w Internecie, obsługę poczty elektronicznej. Ponadto zapoznają się z serwisem społecznościowym Facebook. W ramach kursu odbędą się także spotkania tematyczne, dotyczące między innymi bezpieczeństwa w sieci oraz książki i czytelnictwa.

Warsztaty komputerowe są bezpłatne. Mają na celu przede wszystkim przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób powyżej pięćdziesiątego roku życia.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk