Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kryminalista bez wyroku we włoszczowskiej bibliotece

logokoz0930

logokoz0930

We wtorek 24 września 2019 r. Sala Konferencyjna Biblioteki Publicznej we Włoszczowie zamieniła się w miejsce zbrodni. Za policyjną taśmą w otoczeniu książek i kryminalnych rekwizytów pojawił się Krzysztof Koziołek, pisarz i dziennikarz, pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu "Na południe".

Spotkanie z czytelnikami rozpoczął od wyjaśnienia terminu kryminał skandynawski, w którym problem społeczny jest nadrzędny wobec intrygi kryminalnej. Według krytyków, jego utwory należą właśnie do tego nurtu.

Debiutował w 2007 r. powieścią sensacyjną „Droga bez powrotu”, której początek dała zapisana kiedyś myśl „Co by było gdyby, w kamienicy na ulicy Szkolnej w Nowej Soli została zamordowana kobieta”. W 2009 r. Krzysztof Koziołek wydał kryminał skandynawski "Święta tajemnica" (nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego), a w 2010 r. ukazała się powieść sensacyjno-przygodowa "Miecz zdrady". Za tę ostatnią autor został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. W 2011 autor otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką. W tym samym roku ukazały się kolejne książki: thriller "Premier musi zginąć" oraz "Trzy dni Sokoła”. Do dzisiaj Krzysztof Koziołek ma na swym koncie już 16 publikacji. Za swoją ostatnia powieść "Nad Śnieżnymi Kotłami" otrzymał nagrodę Książka Górska Roku 2019.

Parę „smaczków”, dotyczących polskiego rynku wydawniczego, kilka tajników swojego warsztatu twórczego m.in. jak pisze i skąd czerpie tematy, sposób w jaki wybiera nazwiska bohaterów swoich powieści i niezwykłych skutkach wynikających ze zbieżności z nazwiskami prawdziwych osób, dopełniły obraz pisarskich zmagań.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Zalajkuj Bibliotekę” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.

mkidn 01 cmyk

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk