Poetycka uczta

logopoet1002

W czwartek 26 września w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyło się spotkanie liryczno – muzyczne „Czytam Herberta” w wykonaniu cenionej aktorki teatralnej i filmowej Ewy Dałkowskiej. Aktorce akompaniował Dominik Rosłon, pianista i wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Duet wykonał szereg utworów poetyckich Zbigniewa Herberta. Wśród prezentacji aktorskich i wokalnych były fragmenty Pana Cogito, najsłynniejszego cyklu wierszy Zbigniewa Herberta, a także utwory: „Mama”, „Głos wewnętrzny”, „Rymowanka”, „Brewiarz”, „Modlitwa Pana Cogito podróżnika”. Aktorki Nowego Teatru w Warszawie przytoczyła także fragmenty wspomnień Herberta. Swoim występem zgotowała publiczności prawdziwą ucztą kulturalną i intelektualną.

Spotkanie zorganizowała Fundacja Zatrzymać Czas i Biblioteka Publiczna we Włoszczowie w ramach projektu „Czytam Herberta”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Czytelnictwa w ramach programu Kultura Dostępna.