Akademia Aktywnego Seniora

Akademiawyk

W dniu 4 października w bibliotece odbył się wykład z cyklu Akademia Aktywnego Seniora skierowany do osób 60+. Tematyka spotkania dotyczyła aktywności ludzi starszych, a w szczególności wolontariatu seniorów.

Cały cykl wykładów przygotowała i poprowadzi pani Monika Makowiecka ze Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej w Warszawie.

Wykład odbył się w ramach zadania publicznego Strefa Aktywnego Seniora ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zadanie realizowane jest przez Fundację Centrum Edukacji dla Rozwoju we Włoszczowie.