Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów !2014/folkowedz oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

"Folkowe przedszkolaki" - Dzień Dziecka

O tradycyjnej kulturze chłopskiej, a w szczególności o stroju ludowym i jego cechach dowiedziały się dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 przy ulicy 1 Maja podczas kolejnego spotkania zorganizowanego w związku z obchodami Roku Oskara Kolberga.

Specjalnie dla przedszkolaków bibliotekarka z Filii dla Dzieci wystąpiła w tradycyjnym stroju ludowym z okolic Włoszczowy. Uczestnicy spotkania mieli okazję poprzymierzać dawne ubrania i ozdoby stroju kobiecego (koszulę, zapaskę, sweter, kamizelkę, zapaskę, chusty, korale), które znajdują się w Izbie Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej. Dzieci zapoznały się z literaturą dotyczącą strojów ludowych, na podstawie której wykonywały rysunki.

{gallery width=200 height=250 cols=3 rows=6 orientation=vertical}!2014/folkowedz{/gallery}