Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece Publicznej w Koniecznie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ma na celu podkreślenie licznych zalet głośnego czytania m.in. rozwijanie wyobraźni, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa. Z tej okazji  dnia 24 września  2015r. Biblioteka Publiczna w Koniecznie wraz z Biblioteką Szkolną Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie zorganizowały spotkanie z dziećmi.

Uczestnikami spotkania była klasa I b wraz z wychowawczynią panią Ewą Rydzek oraz trzech uczniów z klasy I Publicznego Gimnazjum w Koniecznie pod opieką nauczyciela bibliotekarza  pani Anny Konarskiej – Ciupy. Gimnazjaliści  wybrali  znane wiersze Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy (m.in Kaczka Dziwaczka, Lokomotywa, Rzepka), które pięknie przeczytali swoim młodszym kolegom. Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść dziecięcej wyobraźni. Pierwszaki świetnie poradziły sobie również z zagadkami literackimi przygotowanymi dla nich przez starszych kolegów. Do głośnego czytania przyłączyły się także bibliotekarki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek i obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej oraz publicznej.