Dzień Kropki w Filii dla Dzieci

W sobotę 17.09.2016r młodsi czytelnicy odwiedzający Filię dla Dzieci mieli okazję dowiedzieć się jakim świętem i jaką historie ma Międzynarodowy Dzień Kropki wypadający 15 września.

Następnie dzieci miały za zadanie połączyć kropki, z których powstawały różne zwierzęta. Same także, wykazując się przy tym kreatywnością, tworzyły swoje rysunki z kropek. Powstały piękne kwiaty, słońce, karykatura własnej twarzy, kot.
Dzieci po pracy artystycznej wysłuchały bajki Jacka Danieluka pt. ”Między nami zwierzakami na podwórku”. Następnie przeszły do Czytelni Internetowej, gdzie z panią bibliotekarką tworzyły własne obrazki w programie Paint.