Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie DKK w Kurzelowie

   

 
„Kołysanka polskich dziewcząt”- czyli kwietniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

    Kwietniowe spotkanie DKK poświęciliśmy na omówienie powieści Dagmary Domińczyk pt: „Kołysanka polskich dziewcząt”. Spotkanie odbyło się 29 kwietnia, na które przybyło 5 pań.


Trzy różne kobiety, trzy różne światy i przyjaźń do grobowej deski. Anka Baran to idealistka, która w młodym wieku wyprowadziła się z Kielc do Stanów Zjednoczonych. Choć początki były trudne, dziewczynie udało się zaistnieć w aktorskim przemyśle. Dobra passa nie trwała jednak długo i wraz z coraz to mniejszą ilością zleceń, Ance przybywało kilogramów, co czyniło ją łatwą do rozpoznania dla wielkich wytwórni reklamowych. Kamili Marchewskiej-Ludek wcale nie powodziło się lepiej. Ta nieśmiała, zakompleksiona pani domu, właśnie przyłapała męża na dość osobliwej zdradzie. Ostatnim ogniwem w tym nieszczęsnym trio jest Justyna Strawicz. Pyskata, wygadana i lubiąca dobrą zabawę. Pech chciał, że tej nocy, chłopak jej siostry zamordował Pawła- męża Justyny. To tragiczne wydarzenie, sprawiło, że przyjaciółki postanowiły spotkać się po latach rozłąki.
    Niestety rozczarowała nas ta książka. Spodziewałyśmy się powieści rozgrywającej się w siermiężnych, ale ciekawych latach 90-tych, a otrzymałyśmy historię psychicznie pokręconych kobiet i ich dość wulgarne, erotyczne przemyślenia. Jest to niedopracowana powieść, która w zafałszowany sposób ukazuje tamte lata i zachowanie młodych kobiet. Książkę zaliczyłyśmy do kategorii „ przeczytać, zapomnieć, nie polecać dalej”.
    Na spotkanie, gdzie będzie omawiana powieść  Elżbiety Wojnarowskiej  pt:„Diabły” zapraszamy 27 maja 2015r.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk