Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Diabły” i „Arlington Park” w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie

   

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

 

 

   Zwyczajowo w ostatnią środę miesiąca, ty razem było to 27.05.2015r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które działa przy Bibliotece Publicznej w Kurzelowie. Klubowiczki dyskutowały na temat książek „Diabły” Elżbiety Wojnarowskiej oraz „Arlington Park” Rachel Cusk. Na spotkanie przybyło 5 pań.
„Diabły” to książka, w której główną bohaterką jest Weronika. To dosyć zagubiona kobieta, która spełnia się w życiu zawodowym i towarzyskim, jednak nie prywatnym na czym zależy jej najbardziej. Dobrze wie, że ma spory bagaż nierozwiązanych spraw i problemów, którymi musi się zająć, by móc w pełni cieszyć się życiem. Postanawia rozprawić się z przeszłością w niezwykle rajskim krajobrazie, na Wyspach Kanaryjskich. Planuje zastanowić się nad swoimi priorytetami, przeszłością, a zwłaszcza kiedy spotkała się ze śmiercią ojca i brakiem stabilności oraz później, kiedy jej kariera rozkwita. Jednak ta sentymentalna podróż staje się czymś więcej, kiedy na jej drodze staje tajemniczy mężczyzna Lucjan.
    Książka ma bardzo interesujący tytuł, który po kilku rozdziałach nabiera sensu. Cała fabuła nasuwa na myśl czyściec, w którym znalazła się bohaterka, aby móc ruszyć dalej, musi się najpierw zmierzyć ze swoimi grzechami, lękami i dawnymi urazami.
„Diabły” to niewątpliwie powieść psychologiczna, poruszająca tematy trudne
i skłaniają czytelnika do przemyśleń i refleksji na temat miłości, odpowiedzialności i demonów, które drzemią w każdym z nas.
„Arlington Park” to bogate przedmieście Londynu. Mieszkające tam kobiety powinny być szczęśliwe, bo mają wszystko co im potrzebne. Opisany jeden dzień z ich życia pokazuje, jak męczą się w swych złotych klatkach, jak próbują szukać sensu w swoim monotonnym życiu, wypełnionym zakupami, dziećmi, wizytami. Od czego więc zależy szczęście kobiety? Czy droga do niego wiedzie poprzez sumienne wykonywanie obowiązków, które nakłada na nas życie i społeczeństwo? Książka
w ogóle nie przypadła nam do gustu. Bohaterki zapomniały cieszyć się życiem. Przecież prowadząc takie życie, wciąż można mieć swoje pasje i je realizować.
Opinie  czytelniczek:
„Kobiety nie dojrzały do roli żony, matki, widać ich bezradność”
„Po przeczytaniu tej książki nasuwa się tylko jedno stwierdzenie, kobieto nie wychodź za mąż bo cię zamordują”

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk