Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klubowiczki z DKK z Włoszczowy i Kurzelowa na spotkaniu autorskim z Karoliną Wilczyńską

    W dniu 17 marca 2016r. panie z Dyskusyjnego Klubu Książki z Włoszczowy i Kurzelowa uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Karoliną Wilczyńską, zorganizowanym w Bibliotece Publicznej w Dobromierzu. Spotkanie odbyło się dzięki Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach i Instytutowi Książki.

    Pani Karolina jest pisarką, terapeutką, a także wykładowcą uniwersyteckim i prezesem fundacji „Efekt Motyla”. W swoim dorobku literackim może się pochwalić między innymi takimi pozycjami jak: „Performens”, „Ta druga”, „Anielski kokon”, „Jeszcze raz, Nataszo”, cykl „Stacja Jagodno”. Jej twórczość została doceniona i wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie Literackim w 2011 roku.  Podczas I edycji Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2012 roku została nominowana do nagrody Pióra za powieść „Ta druga”. Wygrała również dwa konkursy na opowiadania: „Secretum calligo” i „Littera Scripta”.
    Pisarka kocha poezje Haliny Poświatowskiej i Edwarda Stachury. Jej ulubiona powieść to „Przeminęło z wiatrem”. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii, które potem opisuje. Pisze lekko i ze swadą, nawet gdy na warsztat bierze trudy rodzicielstwa, zawiedzioną miłość czy ból samotności. Smaruje słowa fiołkową konfiturą, dzięki czemu świat jej bohaterów wypogadza się i daje nadzieje na jeszcze jedną szansę.
„Staram się pisać o życiowych tematach, o emocjach które towarzyszą nam każdego dnia. Większość z nas lubi przecież czytać o tym co jest nam bliskie, z czym się identyfikujemy. Dziękuję za wszelkie wyrazy sympatii czytelniczek, które doceniają mnie jako pisarkę. W swej twórczości staram się również rozwiewać stereotypy w postrzeganiu literatury pisanej przez kobiety. Kobieta pisarka musi dziś walczyć o swoją pozycję na rynku książek i niemal cały czas udowadniać, że to co ona pisze nie jest takie płytkie i zasługuje na czytanie”- mówiła Karolina Wilczyńska. Na koniec spotkania, każdy mógł  zakupić dowolną pozycję książkową pisarki wraz z autografem.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk