Grudniowe spotkanie DKK

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

Ostatnie w 2016 r. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 28 grudnia. Wzięło w nim udział 7 osób. Długo dyskutowałyśmy o przeczytanych książkach i udało nam się wyciągnąć wspólne wnioski.

wg

Pierwszą omawianą pozycją była książka Carli Montero Wiedeńska gra Spodziewałyśmy się dobrej lektury, tymczasem zawiodłyśmy się. Książka jest nudna - początek wlecze się niemiłosiernie, dopiero pod koniec historia nabiera tępa. Nie podobał nam się styl jakim została napisana, za szybkie przejścia między wątkami, w niektórych momentach nie wiadomo o co chodzi oraz pewna naiwność fabularna. Najlepsza z całej książki okazała się okładka. Dla nas to jednak za mało, abyśmy zachwyciły się tą książką.

ss

Na szczęście druga z omawianych pozycji okazała się dobrym wyborem. Opowieść Victorii Twead „U mnie zawsze świeci słońce” jest napisana lekko, ale błyskotliwie, łączy liryzm z poczuciem humoru, a żywiołowa narracja sprawia, że czytelnik nie nudzi się ani przez chwilę. Czytając, chłonęłyśmy klimaty małego górskiego miasteczka El Hoyo w Hiszpanii, do którego z deszczowej Anglii przeprowadziła się para bohaterów. I co najistotniejsze, przekonałyśmy się, że każdy wiek jest dobry na dokonanie zmian, trzeba znaleźć w sobie tylko chęć i odwagę. U mnie zawsze świeci słońce” to relaksująca lektura, do której można wracać przy niepogodzie i kiepskim stanie nerwów. Przy tej książce robi się cieplej na sercu nawet w pochmurne grudniowe dni. Polecamy!