Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie DKK

nprczLogo DKK 170x170InstytutK

colagepaz2018

colagepaz2018
                  Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
                   w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie
                                           w dniu 29 października 2018 r.

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

 Dziesięć osób wzięło udział w październikowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie. Tematem rozważań były książki: Jessie Burton „Miniaturzystka” oraz Hanny Cygler „Złodziejki czasu”.

maniaturzystka

maniaturzystka

„Miniaturzystka” Jessie Burton to oryginalna powieść, z ciekawą fabułą i specyficznym klimatem. Zawładnęła nami niemalże od pierwszych stron. Dałyśmy się porwać wciągającej fabule i zanurzyć w XVII wiecznym Amsterdamie. Momentami czułyśmy chłód panujący w domu Brandtów, zapach palących się świec, słyszałyśmy szelest pokaźnych sukien holenderskich dam – tak wyrazisty jest styl i forma przekazu autorki. Również postaciom nie można zarzucić bezbarwności, a poruszane wątki, takie jak homoseksualizm, stosunek do mniejszości narodowych (ludzi ciemnoskórych) czy hierarchia wartości do płytkich nie należą. Ważną metaforą w książce jest domek dla lalek, jego wyposażenie i zamieszkujące go miniaturowe postaci Nelli, Johannesa, jego siostry Marin i służących: Toota i Cornelii. Jest on zaproszeniem do snucia własnej, oryginalnej opowieści, jaką jest życie każdego człowieka.

„Miniaturzystka” to książka o próbie odnalezienia się w nowym obcym świecie, o trudnej wędrówce w kierunku samowyzwolenia, o zrozumieniu siebie samych oraz otaczającego nas świata. To piękna i wzruszająca historia, która na długo zapadnie w pamięci niejednego czytelnika. Polecamy!

zlodziej

zlodziej

„Złodziejki czasu” Hanny Cygler to opowieść o czterech pisarkach, które łączy przyjaźń i pasja do pisania. Dzieli wiek, status majątkowy, rodzinny, temperament, a nawet uprawiany gatunek literacki. Historie kobiet przeplatają się, często błyskawicznie przechodzą jedna w drugą. Dzięki takiemu zabiegowi książkę czyta się bardzo szybko, ale szybko się ja zapomina. Jest to dobra pozycja dla osób lubiących książki z gatunku lekkich i łatwych. My jednak wolimy książki, zmuszające nas do głębszych refleksji, które na dłużej zapadają w naszej pamięci.

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy w dniu 26 listopada 2018r.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk