Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów !2014/rpiatkowska oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Spotkanie autorskie z Renata Piątkowską

W dniu 24 marca 2014 roku w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci Renatą Piątkowską, której trzy książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłowiecz.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas V z włoszczowskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami. Autorka nie skupiała się na warsztacie pisarskim, ale główną uwagę poświęciła książce „Wszystkie moje mamy”,która pokazuje nam wojnę widzianą oczami dziecka. Książka Renaty Piątkowskiej to opowieść o chłopcu, którego uratowała Irena Sendlerowa - szefowa wydziału dziecięcego Rady Pomocy Żydom "Żegota". Przemyciła go z warszawskiego getta i znalazła mu niejeden dom i niejedną matkę po aryjskiej stronie -stąd tytuł książki. Bez odwagi i determinacji, którą miała w sobie Irena Sendlerowa, opowieść o Szymku miałaby prawdopodobnie inne zakończenie. Podobnie pomogła ponad dwóm tysiącom innych dzieci.

Historia Ireny Sendlerowej wywarła ogromny wpływ na dzieci, które były zgromadzone na spotkaniu. Była to dla wszystkich wzruszająca lekcja historii. Na zakończenie spotkania była możliwość zakupu książki z dedykacją autorki.

Spotkania autorskie w naszej placówce cieszą się dużym zainteresowaniem. Są one doskonałą okazją do popularyzowania literatury, wyrabiania nawyku udziału w życiu kulturalnym, kształtują preferencje czytelnicze.

{gallery width=200 height=250 cols=3 rows=6 orientation=vertical}!2014/rpiatkowska{/gallery}