Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów !2014/spot_alp_k oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Spotkanie z alpinistą i podróżnikiem

Dnia 9.05.2014r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej oraz przedszkola z Kurzelowa zawitał niecodzienny gość - alpinista i podróżnik pan Piotr Cholerzyński, który pochodzi z gminy Włoszczowa.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci miały okazję posłuchać bajki o górach, którą przeczytał pan Piotr. W czasie spotkania z dziećmi  dzielił się on swoimi wspomnieniami i wrażeniami z wyprawy na Mont Blanc. Maluchy dowiedziały się, że do każdej wyprawy należy się odpowiednio przygotować, wyposażyć w specjalistyczny sprzęt i poznać nazwy niektórych elementów: uprząż wspinaczkowa, czekany, buty wspinaczkowe itp. Dużym zainteresowaniem cieszył się śpiwór alpinisty, do którego każde dziecko mogło wejść i przez chwilę poczuć się małym zdobywcą wysokich szczytów.
W czasie spotkania prezentowane były niepowtarzalne zdjęcia, przedstawiające zdobyty przez pana Piotra szczyt oraz cudowne krajobrazy, które miał szczęście obejrzeć.
Przygoda jaką przeżyły przedszkolaki- spotkanie z alpinistą, a także wiedza jaką pozyskali, na długo pozostanie w ich pamięci.
Dziękujemy panu Piotrowi za przybycie i poświęcenie swojego czasu i życzymy zdobywania coraz to większych szczytów gór.

{gallery width=200 height=250 cols=3 rows=2 orientation=vertical}!2014/spot_alp_k{/gallery}