Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kalina Jerzykowska – Kawaler Orderu Uśmiechu

22 kwietnia 2015 roku gościliśmy Kalinę Jerzykowską – polonistkę, teatrolog, dziennikarkę, autorkę wierszy, powieści i piosenek, sztuk i scenariuszy teatralnych; entuzjastkę teatru dziecięcego.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy V „b” ze SP nr 2 i klasy V „c” ze SP nr 1 we Włoszczowie, którzy z zaciekawieniem wysłuchali anegdoty dotyczącej ceremonii przyznania Pani Kalinie Jerzykowskiej odznaczenia Kawalera Orderu Uśmiechu.
Następnie pisarka opowiedziała o swojej twórczości literackiej: o pierwszej książce dla dzieci pt. „Kantor wymiany liter”(2000 r.) , o powieściach krymianych z cyklu „ Upiorne przygody Koszmariusza i Horroraty”. Uczniowie dowiedzieli się, że ulubioną książką Pani Jerzykowskiej jest „Kubuś Puchatek”:
Pisarka zachęcała przybyłych gości do częstego czytania , mówiła o zaprzyjaźnieniu się z książką, ,gdyż literatura rozwija wyobraźnię, uczy wrażliwości, pomaga dokonywać wyborów.
Po spotkaniu można było nabyć książkę z zabawną dedykacją i autografem autorki.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk