Spotkanie autorskie w Kurzelowie

W ramach projektu Instytutu Książki Dyskusyjne Kluby Książki 15 maja 2016r. w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Wardą. Spotkanie zorganizowane zostało przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie.

W spotkaniu wzięły udział Dyskusyjne Kluby Książki z Dobromierza, Secemina i z Włoszczowy oraz miłośnicy literatury. Pani Małgorzata to osoba wszechstronnie utalentowana, jest malarką, rzeźbiarką, autorką niektórych tekstów zespołu Farba, wspólnie z malarzem Marcinem Kędzierskim współtworzy „Grupę Miejską” oraz pisarką.

Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich inspiracjach oraz początkach drogi literackiej, kiedy już jako mała dziewczynka pisywała opowiadania. Pani Warda porusza w swoich książkach tematy trudne, czerpiąc natchnienie z otoczenia. Mówiła, że  przygotowując materiał literacki, rozmawia z policją, psychologami i ofiarami bolesnych zdarzeń, o których pisze.

Jedna z pań z Dyskusyjnego Klubu Książki z Kurzelowa pani Teresa Łowicka przygotowała prezentację przedstawiającą twórczość pani Małgorzaty Wardy.

Pani Małgosia to osoba bardzo ciepła, sympatyczna i otwarta na czytelników. Widzowie byli pod wrażeniem jej osobowości. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki autorki oraz zdobyć autograf.

Biblioteka Publiczna w Kurzelowie dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji spotkania autorskiego.

Dziękujemy Pani Małgorzacie za spotkanie i mile spędzone chwile.