Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gościliśmy delegację bibliotekarzy z Mołdawii

Przedstawicielki Biblioteki Polskiej im. Adama Mickiewicza w Kiszyniowie w Mołdawii od 15 do 21 września odwiedzały biblioteki na terenie województwa świętokrzyskiego. W poniedziałek, 19 września gościły w naszej placówce. Paniom Oxanie Andreev i Swietłanie Gumeni towarzyszył Andrzej Dąbrowski - dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki w Kielcach oraz Teresa Sobczak – instruktor WBP.


 Niecodziennych gości we włoszczowskiej bibliotece powitała dyrektor biblioteki Anna Adamczyk, burmistrz Grzegorz Dziubek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz. Był czas na zwiedzanie, a potem na wymianę doświadczeń. Wszyscy podkreślali jak dużą rolę w otoczeniu społecznym mają do odegrania współczesne biblioteki. Jednym z celów wizyty było pokazanie bibliotekarkom z Mołdawii, że nawet mała biblioteka może wiele, jeśli odpowiada na potrzeby społeczne i dążąc do realizacji wyznaczonych celów, współpracuje z innymi: firmami, instytucjami, stowarzyszeniami, czy nawet osobami prywatnymi.
Na koniec wizyty bibliotekarki odwiedziły również Centrum Edukacji i Kultury w Czarncy.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk