Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty z pisarką Ewą Nowak

    Atrakcyjne zajęcia czekały na włoszczowską młodzież, która w dniu 16 listopada 2016r. przyszła do Biblioteki. Warsztaty pisarskie, bo o nich mowa, zostały poprowadzone przez Ewę Nowak, znaną powieściopisarkę i pedagoga twórczości.

    Autorka wielu poczytnych powieści młodzieżowych zaraziła uczniów  bakcylem tworzenia. Wciągając ich w wir zabawy, która polegała na  wspólnym wymyśleniu nowej książki, odkryła tajniki warsztatu pisarza. Choć na chwilę można było poczuć się pisarzem, a dzięki magii wyobraźni, wykreować nowych bohaterów literackich i ich losy. Twórczej pracy uczniów towarzyszyło wiele emocji.  Spotkanie było wprawdzie za krótkie, by napisać całą powieść, ale zupełnie wystarczające, by pokazać młodym ludziom marzącym o pisaniu, że to pasjonujące, ale też wymagające zajęcie. Nie da się bowiem, jak podkreśliła Ewa Nowak, tworzyć kultury, nie poznając kultury, nie znając kontekstów kulturowych, czyli najważniejszych dzieł literackich, malarskich, filmowych itp., które ludzie tworzyli przez wieki. A najważniejsze dla przyszłego pisarza jest oczywiście czytanie.
    Warsztaty były kolejną propozycją Fundacji Centrum Edukacji dla Rozwoju w realizowanym przez nią zadaniu publicznym promującym czytelnictwo pn. „A my czytamy”, współfinansowanym ze środków Gminy Włoszczowa.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk