Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk w Kurzelowie

logospo0515

logospo0515

W ramach Tygodnia Bibliotek 10.05.2019r. w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Bednarczyk- aktorką, pisarką i tancerką mieszkającą od wielu lat w Australii. Uczestnikami wydarzenia były dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kurzelowie wraz ze swoimi nauczycielkami.

Na samym początku pani Elżbieta przekazała dzieciom wiele cennych wartości i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie.

Autorka przeczytała także swoją bajkę pt: „Nocne rozmowy”. Pani Elżbieta zachęcała słuchaczy do wcielania się w rolę aktorów, dzieci kumkały, naśladując żabki- bohaterów bajki. To wierszowane opowiadanie przedstawiło historię zwierząt leśnych, które musiały tak jak każdy żyjący w grupie, przestrzegać zasad w panującej rzeczywistości. Żaby, które hałasowały nocą i zakłócały spokój głośnym kumkaniem powinny nabrać szacunku dla pozostałych mieszkańców lasu i zrozumieć, że każdy jest inny, ma inne potrzeby, zwyczaje i prowadzi inny tryb życia. Dostają one nauczkę i w lesie nocą znów panuje cisza potrzebna do odpoczynku po pracowitym dniu.

Pani Bednarczyk opowiadała również o tym, jak żyje się ludziom w Australii oraz jak wygląda tam szkoła i nauka, jak mieszkańcy spędzają najczęściej wolny czas. Mówiła o egzotycznych zwierzętach i swoich przygodach z papugami i torbaczami.

Po spotkaniu można było kupić przywiezione przez autorkę książki i zdobyć autograf.

Dziękujemy pani Elżbiecie za wspaniałe i pouczające spotkanie.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk