Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Bednarczyk

logospotkanie0515

logospotkanie0515

Dnia 10 maja 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Koniecznie, odbyło się spotkanie z autorką książeczek dla dzieci, podróżniczką i tancerką – Panią Elżbietą Bednarczyk, która od wielu lat mieszka w Australii. Jej najbardziej znane utwory dla dzieci to: „Kłótnia w tornistrze”; „Zimowa przygoda królika” czy ,,Chciwy niedźwiadek”. W swoim dorobku posiada również wiersze dla dorosłych, prozę i sztuki teatralne. Uczestnikami spotkania byli uczniowie oddziału „0” oraz klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Koniecznie.

Pisarka rozpoczęła spotkanie od rozmowy z dziećmi na temat relacji międzyludzkich. Autorka zachęcała dzieci do wypowiedzi, motywowała podpowiedziami i nagradzała brawami. Pani Elżbieta podczas rozmów zachęcała także do czytania książek, bo dzięki nim wzbogacamy nasze słownictwo, rozwijamy wyobraźnię i poszerzamy wiedzę o świecie. Czytane przez autorkę, pełne humoru, krótkie wierszowane opowiadanie ,, Kłótnia w tornistrze” , stało się pretekstem do przekazania dzieciom wielu cennych wartości i nakłonienia do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich rówieśników i nauczycieli. W drugiej części spotkania Pani Elżbieta z pomocą przygotowanej prezentacji multimedialnej ukazała piękno Australii. Pokazała jak wygląda życie codzienne mieszkańców, jak spędzają oni swój wolny czas oraz jak wygląda szkoła i nauka na tym kontynencie.

Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Po spotkaniu można było nabyć przywiezione przez autorkę książeczki. Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie za niezwykłe i pouczające spotkanie oraz za cenne wskazówki i rady.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk