Zakup nowości wydawniczych

"Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”

W ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” Biblioteka Publiczna we Włoszczowie otrzymała w roku 2014 dofinansowanie na zakup nowości w kwocie 14 500,00 zł.

Z otrzymanych środków zakupiono ogółem 812 książek. Są to książki popularnych autorów polskich i światowych oraz wydawnictwa popularnonaukowe z różnych dziedzin, m.in.: psychologii, finansów, ekonomii, medycyny, pedagogiki, zdrowia i inne.

Wśród zakupionych książek nie brak również publikacji dla najmłodszych czytelników, którzy chętnie sięgają po nowe przygody swoich ulubionych bohaterów. W roku 2014 zakupiono 425 książek dla dzieci i młodzieży na kwotę 4833,00 zł. oraz 387 książek na kwotę 9667,00 zł, które wzbogacą ksiegozbiór Wypożyczlani dla Dorosłych oraz Czytelni.

Zakup nowości zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej.