Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Oświadczenie w sprawie dostępności

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://biblioteka-wloszczowa.pl

Dane teleadresowe jednostki:
Biblioteka Publiczna we Włoszczowie
ul. Kościuszki 11
29-100 Włoszczowa
tel: 041 39 42 313

Daty publikacji i aktualizacji

Data publikacji: 2003-07-01

Data aktualizacji: 2020-09-23

Status pod względem zgodności

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Zamieszczone na stronie głównej Biblioteki Publicznej we Włoszczowie informacje, w postaci artykułów lub załączników, nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed 2018-09-23 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.

Ułatwienia na stronie podmiotowej BIP

- serwis jest rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych np. NVDA.

Metoda przygotowania oświadczenia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Anna Adamczyk
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 041 39 42 313 wew. 100

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Dostępność architektoniczna

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie, ul. Kościuszki 11, 29-100 Włoszczowa

Do budynku prowadzą dwa wejścia. Przy wejściu od ulicy Pocztowej znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia od ulicy Czarnieckiego prowadzą schody. W budynku na parterze znajduje się toaleta oraz platforma dla osób niepełnosprawnych umożliwiająca dostanie się na pozostałe kondygnacje budynku. Dopuszcza się wstęp osobie korzystającej z psa asystującego.

Filia w Czarncy mieści się w budynku Szkoły Podstawowej, ul. Szkolna 16, 29-100 Włoszczowa. Wejście do budynku Szkoły i do pomieszczenia filii nie jest przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Filia w Koniecznie mieści sie w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, Konieczno 84, 29-100 Włoszczowa. Wejście do budynku nie jest przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Filia w Kurzelowie mieści się w budynku Domu Kultury, ul. Kielecka 11, 29-100 Włoszczowa. Wejście do budynku jest przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, wybudowany podjazd, obok budynku znajduje się miejsce parkowania dla osób  niepełnosprawnych.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk