Polska! Niepodległa 1918 - 103. rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.

Józef Piłsudski

Czytelnia Biblioteki Publicznej we Włoszczowie zorganizowała wystawę albumów i książek pt. „Polska! Niepodległa”. Celem ekspozycji jest nie tylko przybliżenie faktu odzyskania przez Polskę niepodległości ale również zaprezentowanie sylwetek osób współuczestniczących w tym procesie. Wystawa jest prezentowana w Czytelni w dniach 9 – 19 listopada 2021 roku.