Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zmiana godzin od 6 września 2021

Zmiana godzin

INFORMACJA

inf

Bajkolandia

Sobotnia Bajkolandia2

ACADEMICA

Wypoyczalnia1

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach na terenie całego kraju ponad 2 mln publikacji naukowych zgromadzonych w zasobie cyfrowym Biblioteki Narodowej.

Czytaj więcej...

Nowy IBUK Libra

ibuk2021

Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać cała dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.

Czytaj więcej...

Mała Książka – Wielki Człowiek

grafika 1

Kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Drodzy Rodzice!

Jeżeli Wasze dzieci urodzone są w latach 2015 – 2018 i nie przystąpiły jeszcze do akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”, to macie szansę to nadrobić. Wyprawki czytelnicze czekają!

Czytaj więcej...

Legimi w naszej bibliotece

Plakat Legimi

Drogi Czytelniku mamy dla Ciebie niespodziankę!

Czytaj więcej...

Rok 2021 rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Baczyski krzywe

100. rocznica urodzin poety

Krzysztof Kamil Baczyński urodził się 21 stycznia 1921 r. Należał do pokolenia urodzonego w wolnej i niepodległej ojczyźnie, które po latach nazwano Kolumbami.

Czytaj więcej...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021

Program Wieloletni Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 2025 Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostp do nowoci wydawniczych Kwota 18746 1

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie jest beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach którego zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych”, Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

Czytaj więcej...

STEFAN WYSZYŃSKI – WYSTAWA

DSC 0097

DSC 0097

W dniach od 15.11.2021r. – do 25.11.2021r. Biblioteka Publiczna we Włoszczowie była miejscem ekspozycji wystawy o Stefanie Wyszyńskim. Przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN, nawiązywała do obchodów w Roku 2021. Został on ustanowiony Rokiem Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Biograficzna wystawa elementarna prezentowała zdjęcia prymasa, wyjątkowe chwile z jego życia i różne związane z nim wydarzenia. Wystawa ta, to również zapis naszej historii, której kardynał był świadkiem, uczestnikiem i kreatorem. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców i uczniów włoszczowskich szkół.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 72

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk