Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podróże z Nelą

nell

nell

W piątek 31 marca przedszkolaki wyruszyli w podróż do Ameryki Południowej, Afryki oraz Azji razem z Nelą-małą reporterką a zarazem bohaterką książki pt. „ 10 Niesamowitych Przygód Neli”. Podczas spotkania dzieci obejrzały krótkie fragmenty filmów o Neli, a także zapoznały się ze światem dżungli i pustyni. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o życiu słonia, schronisku tygrysów, które Nela odwiedziła w Tajlandii, o Morskich skarbach Zanzibaru w Afryce oraz Pustyni Solnej w Ameryce Południowej. Przedszkolaki podjęły się trudnego zadania, a mianowicie obliczały, ile potrzebnych byłoby dzieci, aby dorównać wadze dorosłego słonia.

Czytaj więcej...

POEZJA TO MÓWIĄCE MALARSTWO…

logo mala

logo mala

Poezja to mówiące malarstwo, poezja to tworzenie pięknych zdań… Te i inne określenia poezji cytowane były w Bibliotece Publicznej Filii w Czarncy podczas obchodów Światowego Dnia Poezji. Z tej okazji zaprezentowana została wystawka różnorodnych dzieł poetyckich dla dorosłych i dla dzieci. Czytano także wybrane wiersze Karola Wojtyły, Wisławy Szymborskiej i Jana Twardowskiego. Z okazji święta poezji bibliotekę odwiedziły również dzieci z Oddziału Przedszkolnego pod opieką p. Urszuli Wiśniewskiej. Maluchy poznawały poezję za pomocą serii wydawniczych: Polscy poeci dzieciom, Ulubione wiersze, Wiersze dla dzieci. Starały się wyjaśnić wszystkie kłamstwa zabawnie przedstawione w wierszu Jana Brzechwy pt. Sroka, a także odgadywały zagadki zawarte w wierszach Jerzego Kerna. Pani bibliotekarka przygotowała dla miłych gości zabawy rozwijające spostrzegawczość i szybkie zapamiętywanie.

Czytaj więcej...

Wiosennie, kolorowo przed Świętami Wielkanocnymi

logo baj2

logo baj2

Sobotnia Bajkolandia 18 marca w bibliotece wprawiła dzieci w przed wiosenno-świąteczny nastrój. Dzieci podczas spotkania tworzyły kwiaty z krepiny. Powstały piękne róże, krokusy i tulipany, a także baranki z waty, wielkanocne pisanki i kurczaczki z cekinów oraz z kolorowej tasiemki różne ozdoby świąteczne. Dzieci również brały udział w zabawach grupowych w głuchy telefon, ruchome kółko i krzyżyk, tasiemiec. Najwięcej radości dostarczyła im zabawa z chustą animacyjną - naleśnik, złodziej, zachowaj równowagę – to tylko niektóre zabawy cieszące się największą popularnością.

Czytaj więcej...

Muchomorki w Krainie Bajek

logo przed

logo przed

cpcd

W dniu 17 marca akcję Cała Polska Czyta Dzieciom wspierała grupa muchomorków z Przedszkola Samorządowego nr 2 z os. Brożka razem z opiekunkami panią Justyną Gawron i Magdaleną Radziejowską. Podczas spotkania w bibliotece dzieci wysłuchały fragmentów książek poświęconych akcji, które swoją treścią zachęcają do czytania. Największym zainteresowaniem cieszyła się książka pt. „Dreptak i pępek świata” Agaty Widzowskiej- Pasiak, „ Tulisia” Basi Stępniak – Wilk, a także „ Na wszystko jest sposób” Renaty Piątkowskiej. Dzieci zapoznały się również z poszczególnymi agendami, gdyż dla niektórych była to pierwsza wizyta w naszej placówce. Poznały również nowy sposób wypożyczeń i zwrotów w systemie Mak+.

Czytaj więcej...

Kwiaty od przedszkolaków

logo kob2003

logo kob2003

Miłą niespodziankę sprawiły bibliotekarkom dzieci z przedszkola nr 3 przy ul. 1- go Maja, zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Obejrzały go również pensjonariuszki z Domu Pomocy Społecznej wraz z opiekunkami oraz pani dyrektor przedszkola. Wielkimi brawami nagrodzona została inscenizacja wiersza J. Brzechwy „Żuk” oraz występy taneczne chłopców i dziewczynek. Mali mężczyźni złożyli wszystkim Paniom życzenia z okazji ich święta oraz podarowali własnoręcznie zrobiony kwiatek.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Słoneczka w Bibliotece
  2. Kocie zabawy
  3. Sobotnia Bajkolandia – Dzień Kota
  4. Sobotnia Bajkolandia

Strona 1 z 9

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk