Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów !2014/olgar oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Klubowiczki z DKK na spotkaniu autorskim z Olgą Rudnicką

Późnym popołudniem 6 maja 2014 roku klubowiczki z DKK z Włoszczowy, Kurzelowa i Dobromierza  wzięły udział w spotkaniu autorskim z Olga Rudnicką. Zostało ono zorganizowane w Bibliotece Publicznej w Krasocinie, przy współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach,  ze środków finansowych Instytutu Książki, w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Młoda pisarka  oczarowała uczestników spotkania. Humorystycznie i żywiołowo opowiadała o swoim życiu, pasjach, pisarstwie i pracy zawodowej. Zadebiutowała w 2008r. (mając zaledwie 19 lat), wydając „Martwe Jezioro”. Do chwili obecnej ukazało się 8 jej powieści : „Czy ten rudy kot to pies”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13 Powrót”, „Lilith”, „Natalii 5”, „Drugi przekręt Natalii” oraz „Cichy wielbiciel”- powieść inna, bo mówiąca o stalkingu. Większość napisanych przez nią książek luźno bazuje na jej snach. Dlatego, jak sama twierdzi, jej  powieści są takie „pokręcone” i tajemnicze.
Autorka wyznała, że ma wybujałą wyobraźnią, dzięki której rodzą się pomysły na książki, ale i różne lęki. Przyznała się podczas spotkania, że boi się pustych przestrzeni pomiędzy łóżkiem a ścianą, skrzypiących, starych szaf, strychów, piwnic i luster… Wiele w niej przeciwności, nie uważa się za romantyczkę, mówi, że jest „chodzącym paradoksem”. Zamiłowanie do kryminałów odziedziczyła po babci, którą nazywa pieszczotliwie „bunią”. W wolnych chwilach czyta książki Stephena Kinga, Tes Geritsen, Harlana Cobena.   Prowadzi ponadto swojego bloga. Mimo swej wrażliwej natury nie stroni od sportów takich jak kick boxing, dżudżitsu, uwielbia też jazdę konną. Odpoczynku szuka z dala od cywilizacji.
Pisarka na co dzień  pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie
Na zakończenie autorka poinformowała nas, że pracuje nad kolejną powieścią. Zdradziła również, że namówiła swoją siostrę Agnieszkę Rudnicką na napisanie… romansu.
Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz wpisaniem autografów do książek, które można było nabyć w promocyjnych cenach.

{gallery width=200 height=250 cols=3 rows=2 orientation=vertical}!2014/olgar{/gallery}