Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie DKK

nprczLogo DKK 170x170InstytutK

colczerwiec2018

colczerwiec2018
                  Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
                   w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie
                                                 w dniu 28 czerwca 2018 r.

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

 W czerwcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki wzięło udział 10 osób, które dyskutowały o książkach „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” Michała Rusinka oraz „Mój Pan i władca” Tehminy Durrani.

nic

nic

Książka „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” oczarowała wszystkie klubowiczki, które zgodnie stwierdziły, że Michał Rusinek stworzył dyskretny portret poetki, a przy tym bardzo poruszający. Książka nie jest biografią, ale zapisem wspólnej drogi Szymborskiej i Rusinka, który po otrzymaniu przez poetkę Nobla, został jest sekretarzem. Michał Rusinek uchyla rąbka tajemnicy i opisuje niektóre zwyczaje i rytuały Szymborskiej, wzbogaca wiedzę o niej, jaka wyłaniała się z dotychczasowych przekazów, np. jakie najgorsze przekleństwo usłyszał z ust Noblistki. Poznajemy poetkę z jednej strony, jako chichotkę, wielbicielkę kiczu i pikantnych skrzydełek z KFC, uwielbiającą się fotografować na tle dziwacznych nazw miejscowości, z drugiej jako osobę o niezwykłej dyscyplinie, perfekcjonistkę w pracy, surową w osądach na cudzy i swój temat. Pisała poważnie i ironicznie, przed rozmowami na tematy zbyt dla niej ważne uciekała w anegdoty. Uwielbiała robić wyklejanki i nie lubiła spotkań z czytelnikami, bo tłumy niesamowicie ją męczyły. Warto dodać, że Michał Rusinek pisze wspomnienia wspaniałym, bogatym, pięknym językiem, pełnym metafor i odniesień do literatury, przeplatane wierszami , bo przecież przez wiersze Szymborska mówiła najpełniej o sobie i swoim świecie. Polecamy!

moj

moj

Książka „Mój pan i władca” to szokująca literacka autobiografia żony czołowego pakistańskiego polityka Mustafa Khara. Tehmina Durrani opisując lata spędzone z brutalnym mężem, pełne upokorzeń, zdrad, bicia, karania, gwałtów, zniewolenia, izolacji od świata, odsłania jednocześnie nie tylko swoją osobistą tragedię, ale także dramat tysięcy muzułmańskich kobiet, dla których w zdominowanym przez mężczyzn społeczeństwie mąż jest prawdziwym panem i władcą. Książka spodoba się tym, którzy interesują się problemem kobiet ograniczonych przez religię, mężczyzn czy stosunki społeczne. Można także wiele dowiedzieć się o kulisach pakistańskiej polityki w latach 70 i 80. Polecamy!

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk