Spotkanie autorskie z Dariuszem Kaźmierczakiem

W środę 6 listopada o godzinie 16.00 w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyło się spotkanie autorskie z Dariuszem Kaźmierczakiem, lekarzem i pisarzem w jednej osobie, autorem najnowszej książki  „W strefie mroku”.

Autor  chętnie opowiadał o swojej twórczości, o bohaterach swoich książek, o inspiracjach i o tym jak zaczęła się „przygoda z pisaniem”. Swe pierwsze próby literackie podejmował już w liceum. Obserwował z uwagą otaczającą go rzeczywistość, a spostrzeżenia przelewał na kartki papieru. W ten sposób powstawały pierwsze opowiadania, które trafiały po prostu do szuflady. Lubił język polski, kochał książki, ale uwielbiał też biologię, chemię, fizykę. Nic więc dziwnego, że zamiast studiowania literatury wybrał medycynę, bo jak sam podkreślił, zawsze chciał leczyć ludzi i pomagać im. Z pisania jednak nie zrezygnował. Stało się ono jego hobby, które z wielką przyjemnością uprawia po pracy, w zaciszu domowym. Debiutował w Oficynie Branta powieścią „Cesarskie cięcie”. Na swoim koncie ma wydanych także kilka książek sensacyjno-obyczajowych "Cesarskie cięcie”, "Przepustka do raju”, "W potrzasku”, "Dorwać Drozda” oraz ostatnia ”W strefie mroku”. Dariusz Kaźmierczak w swoich powieściach wykreował ciekawych i intrygujących bohaterów, którzy niejednokrotnie zaskakują czytelnika. Posiada wspaniały styl i potrafi napisać utwór pełen jasności, ale też i zagadek. Jako  pisarzowi,  najbardziej zależy mu na tym, by przekaz   zawarty w jego  twórczości dotarł do jak największej liczby odbiorców.
     Kiedy zajęty lekarz znajduje czas na pisanie? – Najlepiej pisze mi się późnym wieczorem, gdy cały dom pogrążony jest we śnie, a mnie nic nie rozprasza – przyznaje autor. - Najpierw pojawia się pomysł, zarys fabuły, postaci, miejsca, potem przez wiele miesięcy systematycznej pracy bohaterowie nabierają realnych kształtów, dochodzą nowi, wymyślam dla nich dodatkowe zdarzenia i perypetie. Pomysły przychodzą mi do głowy w różnych miejscach i sytuacjach, dlatego staram się zawsze mieć przy sobie kartkę i długopis.
     Dariusz Kaźmierczak okazał się osobą niezwykle otwartą i bezpośrednią, posiadająca wspaniałe poczucie humoru. Dzięki temu od pierwszych chwil zapanowała przyjazna atmosfera, a całe spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze.
Zainteresowanych pisarstwem i życiem Dariusza Kaźmierczaka odsyłamy na jego stronę internetową: http://dariuszkazmierczak.pl/
     Czytelników, szczególnie zaś tych, którzy nie sięgnęli  jeszcze po książki autora zapraszamy do naszej biblioteki, posiadamy bowiem w swoich zbiorach wszystkie powieści Dariusza Kaźmierczaka. Zachęcamy także do brania udziału w spotkaniach autorskich, jakie organizuje Biblioteka Publiczna we Włoszczowie.